На Буковині вирує надзвичайна спека до +36. Людям радять, як вберігтися від перегріву та опіків


На Буковині вирує надзвичайна спека, з температурою до +36 градусів за Цельсієм. Це несе надзвичайну небезпеку для здоров’я людей, особливо похилого віку та супутніми захворюваннями.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, дає практичні рекомендації заходів, які необхідно вжити щоб уберегти організм від перегріву та опіків:

– не перебувати на сонці з 11.00 год до 16.00 год, краще залишитися в прохолодному приміщенні;
– виходячи на вулицю, краще одягати одяг з довгими рукавами, обов’язково захистити свою голову капелюхом чи кепкою, очі окулярами (із захистом від UVA і UVB променів), можна взяти парасольку;
– на шкіру нанести засоби захисту від сонця з поміткою «широкий спектр» або «захист UVA/UVB» з SPF 30 і більше визначений на етикетці;
– врегулювати питний режим (пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму, до 5 літрів на день.
– не переїдати, їжа має бути легкою.

Ознаки перегріву організму (тепловий удар): почервоніння обличчя та шкіри тіла, слабкість, холодний піт, розширення зіниць, задишка, сонливість, головний біль, запаморочення, потемніння в очах, частий і слабкий пульс, нудота, блювання.

Держпродспоживслужба рекомендує дотримуватися всіх наданих рекомендацій, відповідально ставитися до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких, а в разі погіршення самопочуття негайно звернутися по медичну допомогу.

До приїзду карети швидкої медичної допомоги проводити наступні заходи:

– постраждалого укласти у тінь, а за можливості в прохолодне приміщення;
– зняти одяг, що стискає;
– обгорнути тіло мокрим простирадлом;
– прикласти холодні компреси на голову, шию, груди;
– якщо людина у свідомості, підняти голову та дати попити;
– при втраті свідомості потерпілому треба дати понюхати ватку, змочену у нашатирному спирті.

Охолодження не повинно бути різким і швидким!!!


Джерело

Вам також може сподобатися

Більше від автора