Наш ексклюзив: Зірка Голівуду Віґґо Мортенсен завітав до Чернівців та відкрив фестиваль Миколайчук OPEN

У Чернівцях відбулася пресконференція відомого голівудського актора, режисера Віґґо Мортенсена. Він приїхав до Чернівців із презентацією свого фільму “Мертві не завдають болю”. Актор розповів, що присвятив цю роботу своїй матері, яка була надзвичайно вольовою та сильною й зокрема хотів показати життя простих жінок, які чекають на своїх чоловіків з війни, а також про внесок цих жінок у свою країну.

Про свій приїзд в Україну Віґґо сказав тільки сину та своїй дівчині, яка хвилювавалася, однак він запевнив, що поїздка безпечна, на підтвердження чого надіслав їй фото.

– Фільм “Мертві не завдають болю” підійнімає тему вкладу жінок у війну й те, як багато на них покладено. На них тримається дуже багато й економіка у тому числі. Працюючи над фільмом мені було цікаво прослідкувати за долею сильної, звичайної жінки, чоловік якої пішов на війну. Жоден цар, чи правитель не прийде й не захистить її. Вона може розраховувати тільки на свої сили, – розповів Віґґо Мортенсен.

Відповідаючи на запитання журналісті він зауважив, що залишатися сильним йому допомагають три істини: гарна й самовіддана праця, доброта до людей та чесність: “Якщо ти будеш дотримуватися цих істин, зможеш відповідати тому ідеальному образу лицаря в обладунках”.

У вестерні “Мертві не завдають болю” Мортенсен виступив як режисер, актор, сценарист та продюсер. Події стрічки розгортаються у 1860-х роках у США. Вів’єн Ле Куді вирушає у мандрівку з данським мігрантом Хольгером Ольсеном, щоб побудувати спільне життя в запиленому містечку штату Невада. Громадянська війна набирає обертів, тож чоловік вирушає на війну на боці Армії Півночі (також відому як Союз). Тепер його кохана мусить сама себе захищати, а це нелегко у місті, яке контролюють жорстокі та корумповані чоловіки.

Віґґо Мортенсен відомий своєю підтримкою Україні в світі й тим, що чимало допомагав українцям, які рятувалися від війни. Зокрема Віґґо особисто зустрічав людей на польському кордоні, а відтак перевозив до Іспанії, де надавав потребуючим прихисток. У своїх діях голівудська зірка не бачить нічого незвичайного: “Я не зробив нічого дивовижного. Намагався просто бути небайдужим. Для мене велика честь чути слова подяки від українців та знаходитися на фестивалі Миколайчук OPEN”.

Під час зустрічі з медійниками Віґґо Мортенсен поділився й своїми враженнями від українського кінематографу, зокрема про фільм “Тіні забутих предків”, який переглянув кілька років тому. Мортенсена вразило відображення краси української природи та почуття гумору, яке допомагає українцям у багатьох складних ситуаціях.

Вігго Мортенсен видатний американський актор, триразовий претендент на премію “Оскар” і визнана зірка трилогії “Володар перснів”. У трилогії Вігго виконав роль Арагорна.

Зауважимо, що Миколайчук OPEN був започаткований у 2022 році та проходить щорічно до дня народження Івана Миколайчука. Цього року у програмі 68 стрічок – від українських коротких метрів до робіт оскарівських номінантів та гіти жанрового кіно.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Світлини авторки


Джерело

Вам також може сподобатися

Більше від автора