Шахраї за добу ошукали трьох буковинців
Шахраї продовжують злочину діяльність: за добу поліцейські Буковини задокументували три випадки незаконного заволодіння коштами громадян. Загальна сума збитків, завданих жителям Чернівецького району, становить 131 тисячу гривень. Поліцейські вкотре нагадують буковинцям про необхідність бути пильними та остерігатися аферистів, які в будь-який шахрайський спосіб намагаються виманити гроші.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції у Чернівецькій області.
“Учора, 5 серпня, із заявою про шахрайство до Чернівецького районного управління поліції звернулася 56-річна місцева жителька. Жінка розповіла поліцейським, що напередодні у одному із месенджерів до неї зателефонував невідомий, який представився адвокатом. Співрозмовник запропонував чернівчанці допомогу у виведенні фінансів із інтернет-гаманця та надав номер банківської картки на яку потрібно було перерахувати кошти. Заявниця довірилась та самостійно переказала на рахунок шахрая 110 тисяч гривень, після чого зв’язок з ним обірвався”, – йдеться у повідомленні.
Цього ж дня в шахрайську пастку потрапила 36-річна жителька Чернівецького району. Буковинка розповіла правоохоронцям, що втратила кошти продаючи товар на одній з інтернет-платформ. Їй написав нібито покупець та надіслав посилання для оформлення замовлення та перерахунку коштів. Заявниця перейшла за фішинговим посиланням та ввела конфіденційну інформацію. У результаті цього з її карткового рахунку зникло 13 тисяч гривень.
47-річний житель м. Сторожинець втратив заощадження намагаючись отримати грошову виплату. Заявник розповів, що у одній із соцмереж отримав повідомлення про можливість надання йому додаткової грошової допомоги. Чоловік перейшов за фішиговим посиланням та ввів реквізити банківського рахунку, після чого з його карткового рахунку зникло 8 тисяч гривень.
Відомості про вказані факти поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Поліцейські Чернівецької області вкотре наголошують, щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки:
- не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів;
- довіряйте інформації про соціальні виплати тільки на офіційних сайтах установ;
- не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- не передавайте гроші незнайомцям, краще зверніться у відділення банку для поповнення будь яких рахунків.