В Україні платитимуть за доноси на військовозобовʼязаних


В рамках оперативно-розшукової діяльності можна залучати осіб та якось заохочувати, це стандартна практика, не тільки українська, кажуть у парламенті

Після того, як в Раді прийняли в першому читанні законопроєкт про військову поліцію, ситуацію прокоментував заступник голови парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, голова робочої групи, яка займається військовою юстицією Максим Павлюк, передає ТСН.

“Сьогодні було прийнято два законопроєкти, які стосуються військової поліції. Перший стосується військової поліції, другий – сателітний, стосується змін, які вносяться в кримінальний та процесуальний кодекси, в кодекс про адміністративні правопорушення”, – розповідає Максим Павлюк.

За його словами, не виключено, що розгляд законопроєкту у другому читанні відбудеться не раніше, ніж за місяць.

Як відомо, зараз в законопроєкті міститься норма про те, що військова поліція повинна забезпечувати правопорядок в тому числі серед військовозобов’язаних в громадських місцях. В адвокатських спільнотах не виключають, що в майбутньому йтись може про перевірку документів у цивільних.

“У нас чітко передбачені повноваження військової поліції. Ми передбачаємо, що вона буде працювати виключно з військовослужбовцями і навіть не з усіма. Повноваження військової поліції будуть розповсюджуватися лише на військовослужбовців ЗСУ та державної спеціальної служби транспорту. Та на резервістів під час проходження ними зборів, коли вони перебуватимуть на військових полігонах”, – зазначає Павлюк.

Цивільних військовозобов’язаних обіцяють не чіпати

На уточнююче питання про те, чи перебуватимуть цивільні в полі зору цих нових правоохоронців, парламентар відповідає так:

“До цивільних осіб військова поліція не буде мати жодного відношення. Військова поліція буде працювати в ТЦК, у військових навчальних закладах, у військових підрозділах. Виключно там, де є військовослужбовці ЗСУ”.

Також, як відомо, в законопроєкті міститься пункт про те, що військова поліція буде мати право “здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочуючи осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні припиненні кримінальних правопорушень”.

Адвокати трактують цю норму як практику доносів. Своєю чергою, Максим Павлюк так розтлумачив цей пункт законопроєкта:

“Це стосується оперативно-розшукової діяльності. Йдеться про так званих агентів, про конфіденційне співробітництво з правоохоронними органами. Це стандартна, скажімо так, практика у всіх правоохоронних органах, в яких є функції оперативно-розшукової діяльності та проведення негласних слідчо-розшукових дій. Нічого нового ми тут не додаємо”.

До цього парламентар додає:

“Ми всі розуміємо, що в рамках кримінальних проваджень чи оперативно-розшукової діяльності можна залучати тих чи інших осіб та якось заохочувати. Це стандартна практика, не тільки українська, а й світова. Ніякої зради тут немає. Серед військовослужбовців, на військових об’єктах, на військових полігонах проводяться негласні слідчо-розшукові дії зокрема щодо виявлення фактів вживання наркотичних засобів та інших кримінальних правопорушень”.


 

Джерело

Вам також може сподобатися

Більше від автора