Євро-2024 з футболу: Хто й коли грає за вихід до півфіналу

Чемпіонат Європи-2024 з футболу виходить на фінішну пряму – залишилося зіграти сім матчів, останній з яких визначить переможця першості. За трофей Євро продовжують змагатися вісім збірних, які дійшли до стадії 1/4 фіналу і представлять п’ять різних груп.

Зі 100% показником перемог на турнірі продовжує іти Іспанія, яка виграла усі матчі в групі та впевнено здолала 1/8 фіналу. Кваліфікувалася до чвертьфіналу і одна команда з третього місця у групі – Нідерланди обіграли Румунію, пише Суспільне спорт.

Загалом же на стадії чвертьфіналу немає жодного дебютанта. Найдовшу серію без виходів так далеко на Євро перервали Туреччина та Нідерланди – востаннє заходили до 1/4 фіналу в 2008 році.

Сітка play-off Євро-2024: матчі 1/4 фіналу

• Іспанія – Німеччина (п’ятниця, 5 липня, 19:00)
  • Франція – Португалія (п’ятниця, 5 липня, 22:00)
  • Англія – Швейцарія (субота, 6 липня, 19:00)
  • Нідерланди – Туреччина (субота, 6 липня, 22:00)

Що варто знати про чвертьфінальні матчі

• Німеччина та Іспанія в рамках Євро зіграють уперше з 2008 року. Тоді вони зустрілися у фіналі – Іспанія перемогла з рахунком 1:0.
  • Португалія та Франція зустрічаються на третьому Євро поспіль. У 2016 році португальці обіграли французів у фіналі (1:0), у 2021 – зіграли внічию в групі (2:2).
  • Кріштіану Роналду досі не забив жодного голу на Євро-2024, а Франція за чотири гри не забила жодного власного м’яча з ігрової ситуації (два пенальті та один гол).
  • Швейцарія уже повторила національний рекорд – далі чвертьфіналу збірна на Євро ніколи не заходила.
  • Нідерланди та Туреччина зіграють уперше між собою у фінальних частинах Євро.