Україна очікує врожай пшениці на рівні 19,1 млн тонн – найнижчий показник за останні 10 років

Пшениця подорожчала на 62,57 USD/BU або на 9,96% з початку 2024 року, згідно з даними торгів на контрактах на різницю (CFD), які відстежують еталонний ринок цього товару. Історично пшениця досягла історичного максимуму в $1350 у березні 2022 року.

росія, на яку разом з Україною припадає майже третина світового експорту пшениці, зіткнулася з проблемою висихання посівів у життєво важливий для їхнього розвитку місяць. Несезонні заморозки також знищили посіви, і з огляду на те, що до збору врожаю залишилися лічені тижні, шанси на суттєве відновлення зменшуються, пише Bloomberg. Статтю переповідає видання Mind.

Ціни значно знизилися з рекордних максимумів, які спостерігалися одразу після вторгнення владіміра путіна в Україну, значною мірою завдяки небувало високим врожаям в росії та стійким постачанням з України. Але несприятливі погодні умови повернули волатильність на ринок.

Базові ф’ючерси на пшеницю зростають на 13% щомісяця, що є найбільшим стрибком з лютого 2022 року, коли почалося вторгнення. За даними Української зернової асоціації, Україна очікує врожай пшениці на рівні 19,1 млн тонн – найнижчий показник за останні 10 років. Проте ранній весняний дощ допоміг компенсувати подальші втрати. Метеорологічний центр країни прогнозує більше дощів по всій країні найближчими тижнями.

Тим часом росія може оголосити надзвичайний стан після того, як заморозки в перші тижні травня знищили сотні тисяч гектарів посівів, повідомляють місцеві ЗМІ. Аналітики знизили оцінки виробництва найбільшого світового експортера більш ніж на 10% протягом місяця.

російська сільськогосподарська компанія Grainrus оцінює, що 40% її посівів озимої пшениці постраждали від холодної погоди. За словами аналітика компанії Михайла Бебіна, вона очікує, що врожайність на її полях у ростовській області на півдні росії буде на 20% нижчою за попередні оцінки.

За словами Дональда Кіні з компанії «Максар», більша частина України, білорусі та південно-центральної росії пережила один з найсухіших травнів за всю історію спостережень. Суха погода протримається протягом наступних кількох тижнів на Сході України та в південно-східних частинах Центрального регіону. Але протягом наступних десяти днів можливе поліпшення погоди на Заході України та в західній частині Центрального регіону росії, сказав він.

Хоча точний масштаб збитків не стане зрозумілим принаймні ще кілька тижнів, такі виробники, як Сех, вже бачать, що їхні втрати зростають.

Стійкість України також була піддана випробуванню. У березні їй вдалося збільшити експорт через чорноморські порти майже до довоєнного рівня. Але відтоді Москва посилила атаки на портову й залізничну інфраструктуру.

Для фермера Кеса Гуйзінги, який працює за 200 км на південь від Києва, збитки від погоди блякнуть у порівнянні з ризиками від ракет, що пролітають над його землею.


Джерело

Вам також може сподобатися

Більше від автора